Sposób na ferie w Toruniu – półkolonie zimowe!

Hu-hu-ha, nasza zima w Toruniu nie taka zła! W trakcie ferii zimowych toruńscy uczniowie na pewno nie będą się nudzić. Oferta półkolonii zimowych w naszym mieście jest tak szeroka i różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Co jest najpopularniejszą tematyką tej zimy?

Bricks4Kidz

Najczęściej pojawiającym się motywem w tym roku jest gra Minecraft. To od lat jedna z najbardziej popularnych gier wśród dzieci i młodzieży, którą dodatkowo można wykorzystać do zajęć edukacyjnych . Dzięki niej gracze kształtują zmysł projektowania i budowania, opracowują strategię, a także uczą się języka angielskiego i rozwijają kreatywność. Jest uniwersalna i odpowiednia dla dzieci, dlatego organizatorzy wypoczynków korzystają z jej popularności, aby zachęcić uczestników do odkrywania świata. Dodatkowym atutem tej tematyki jest możliwości połączenia z równie popularnymi klockami Lego, dzięki którym można odtworzyć świat gry w tzw. „realu”. Jest to możliwe nie tylko dzięki budowaniu i konstruowaniu, ale także dzięki umiejętności programowania i znajomości zasad robotyki, których uczestnicy półkolonii także będą mogli się nauczyć.

Co wybrać?

Minecraftowe półkolonie można przeżyć m.in. z Brick4Kids. Dla tych, którzy podczas przerwy zimowej chcą ćwiczyć swoje szare komórki w inny sposób, toruńscy edukatorzy przygotowali półkolonie, podczas których można wytężyć mózg i wiele się nauczyć. Angielski, przyroda, matematyka, logika – brzmi jak szkoła? Nie, kiedy towarzyszą im zabawy, ciekawe doświadczenia i misterne zagadki, tak jak na półkoloniach MathRiders.

Jagielski Dance Project

Aktywne osoby także znajdą coś dla siebie – w zimę będzie można potańczyć, pojeździć na łyżwach czy pograć w tenisa. Nic nie szkodzi jeśli ktoś tego nie umie – wykwalifikowana kadra i trenerzy nauczą wszystkiego od początku. Na półkoloniach organizowanych przez Jagielski Dance Project dostępne są dwie grupy taneczne w zależności od poziomu zaawansowania. Podczas wypoczynku z Team Le Soleil można zarówno nauczyć się jazdy na łyżwach, jak i doskonalić swoje umiejętności. Podobnie jest z grą w tenisa z Fundacją Mentor, gdzie odnajdą się osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. Czasami jednak dzieci chcą aktywnie spędzić czas wolny, aby nie nudzić się w domu, ale nie wiedzą, na co się zdecydować. W takim wypadku naprzeciw oczekiwaniom dzieci wychodzą półkolonie, na których wspólna zabawa wypełniona jest różnymi rodzajami atrakcji – tymi ruchowymi, plastycznymi, jak i umysłowymi np. organizowane przesz Szkołę Talent.

Na co zwrócić uwagę wybierając organizatora?

Każde z proponowanych półkolonii w Toruniu są inne, oryginalne i niepowtarzalne, na co wpływ mają organizatorzy, a także kadra wychowawcza i prowadzący zajęcia. Oprócz głównych atrakcji i bloków zajęciowych, w programach pojawiają się też elementy integracji usprawniające zajęcia ruchowe czy kreatywne zajęcia plastyczne w stylu „zrób to sam”. Dla urozmaicenia programów często pojawiają się też wyjścia do muzeów lub kin.  Kluczowym elementem jest jednak bezpieczeństwo dzieci w trakcie wypoczynku.  Zdecydowanie zalecamy korzystanie WYŁĄCZNIE z ofert zgłoszonych do Kuratorium Oświaty, które są po prostu kontrolowane (rzeczywiście są!) zarówno pod względem uprawnień kadry, kwestii sanitarnych i przeciwpożarowych.

Półkolonie w Toruniu kierowane są do dzieci i młodzieży już od 6 do nawet 14 roku życia. W trakcie wypoczynku, który zwykle trwa od około 7:30 do około 16 lub 17.00, wychowankowie mają zapewnioną nie tylko opiekę i rozrywkę, ale także wyżywienie. A przynajmniej powinni mieć, na co też trzeba zwrócić uwagę. Istotnym atutem jest możliwość wykorzystania bonów turystycznych, co znacząco obniża cenę.

ZOBACZ WIĘCEJ: www.torunposzkole.pl/polkolonie/