Akademia Nauki: Start IT – Programowanie

Zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży

Informatyka i robotyka
Programowanie
Stare Miasto-Centrum

W XXI wieku komputery na stałe weszły do naszej codzienności. Często już nawet kilkuletnie dzieci potrafią używać telefonu czy tabletu. Większość z nas nie wie jednak, dlaczego nasze urządzenia działają tak, a nie inaczej. Zajęcia w Akademii Nauki dają możliwość zgłębienia tajników fascynującego świata programowania. W zależności od wieku dziecka podczas kursu używany jest język programowania Scratch bądź Java. Młodsze dzieci uczą się poprzez przesuwanie odpowiednich bloczków z komendami. Efektami ich pracy są proste gry, quizy, animacje oraz prezentacje multimedialne. Starszaki natomiast mierzą się z językiem Java. Z zajęć na zajęcia wykonują coraz bardziej skomplikowane zadania i uczą się, jak rozwiązywać bardziej złożone problemy.

Dodatkowym atutem zajęć jest to, że uczą one logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz w nieprzytłaczający sposób przekazują wiedzę z dziedziny informatyki i matematyki.


Zajęcia odbywają się w Akademii Nauki przy ulicy Świętej Katarzyny 4, raz w tygodniu i trwają dwie godziny lekcyjne. Kurs prowadzony jest w dwóch grupach wiekowych – pierwsza dla dzieci od 7 do 13 lat, a druga dla młodzieży od 14 do 15 roku życia.

U.Z.

Oferta aktualna na sierpień 2021.

Źródło zdjęcia: strona FB i www.

ul. Św. Katarzyny 4