Pracownia Plastyczna Hortus

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży

Plastyka, technika i sztuki wizualne
Rzeźba, Malarstwo, Grafika
Stare Miasto-Centrum

Naukowcy udowodnili, że sztuka, a w szczególności tworzenie sztuki ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie człowieka. Nie dość, że malarstwo, rzeźbiarstwo czy tworzenie grafik działa odprężająco i redukuje poziom stresu w organizmie, to dodatkowo daje możliwość odcięcia się od zmartwień i skupienia się na pięknie otaczającego świata. Już od 1990 roku w Młodzieżowym Domu Kultury można uczestniczyć w zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią Annę Bochenek, która uczy technik malarstwa, rzeźbiarstwa oraz grafiki. Program pracowni odwołuje się do pojęć związanych z ogrodem, które są metaforycznym przedstawieniem piękna, harmonii i wzrostu, ponieważ placówka jest
miejscem, w którym szczególną wartość kładzie się na indywidualny rozwój, odkrywanie piękna i różnorodności oraz klimat twórczy.


Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w Młodzieżowym Domu Kultury znajdującym się na Starówce i trwają od 1,5 do 2,5 godziny w zależności od wieku uczestnika. Zajęcia dedykowane są dzieciom i młodzieży od 5 do 18 roku życia.

U.Z.

Oferta aktualna na sierpień 2021.
Źródło zdjęcia: strona FB i www.

ul. Przedzamcze 11