Uniwersytet Młodych – Fundacja Amicus

Zajęcia z przedmiotów ścisłych dla młodzieży

Nauki ścisłe i przyrodnicze, Informatyka i robotyka
Matematyka, Chemia
Przedmieście Bydgoskie

Studia to niesamowity czas pełen nowych wyzwań, rodzących się przyjaźni oraz wielogodzinnej nauki w domu, kawiarniach i bibliotekach. Niejednokrotnie można usłyszeć stwierdzenia, że jest to często najlepszy okres w życiu człowieka. Właśnie dlatego Fundacja Amicus stworzyła Uniwersytet Młodych. Podczas zajęć młodzież ma okazję poczuć się, jak na prawdziwym uniwersytecie. W tegorocznej edycji projektu dostępne są trzy profile – matematyczny, chemiczny oraz informatyczny. W zależności od wybranego kierunku uczestnicy zajęć uczą się najefektywniejszych metod rozwiązywania zadań, pracy w profesjonalnych laboratoriach chemicznych, czy tworzenia własnych gier komputerowych.

Uniwersytet Młodych jest doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy chcą rozwinąć swoje naukowe pasje oraz zobaczyć, jak wyglądają zajęcia na uczelni.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 13 do 16 roku życia. Spotkania trwają dwie godziny i odbywają się zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej Fundacji Amicus.


U.Z.

Oferta aktualna na sierpień 2021.

Źródło zdjęcia: strona FB i www.

ul. Gagarina 37